14.8 C
New York

Koalice podle Remišové diskutuje io jednorázové pomoci s inflací

Published:

Vládní koalice se dohaduje i na další pomoci v souvislosti se zdražováním.

Řekla to vicepremiérka a ministryně pro investice, regionální rozvoj a informatizaci Veronika Remišová (Za lidí) ve středu po jednání vlády.

Nastínila, že v balíčku opatření, o kterém se diskutuje, se nachází i jednorázová pomoc pro zranitelné lidi v souvislosti s inflací. Pomoc by mohla přijít už letos.

Podobně jako při otázce zdražování energií, které ztížilo situaci například mnoha důchodcům nebo svobodným maminkám, chce Remišové strana řešit i pomoc a ochranu lidí před inflací.

„O tomto stále jednáme v rámci koalice. Tak jak jsme postupně dospěli k řešení cen energií, tak se blížíme ik řešení těchto problémů,“ poznamenala vicepremiérka s tím, že inflace je sice celosvětový problém, stát je tu však podle ní na to, aby v nejkritičtějších momentech pomohl těm nejzranitelnějším.

Jednorázová pomoc s růstem spotřebitelských cen pro zranitelné je podle jejích slov součástí celého balíčku opatření. Víc zatím říct nechtěla.

„Nerada bych to specifikovala, je to stále ve stadiu řešení. Není jednoduché to udělat tak, aby to bylo jak adresné, tak efektivní,“ prohlásila s tím, že na tom pracuje několik resortů.

Remišová si myslí, že na příkladu stabilizace cen elektřiny je vidět, že v klíčových a zlomových momentech, kdy to lidé nejvíce potřebují, je koalice jednotná. Navzdory názorovým rozdílům umí dospět k dohodě na zásadních tématech.

Při odpovědi na otázku, zda pomoc s inflací pro zranitelné přijde již letos, vyzdvihla, že současný rok je pro lidi obtížný. „Ano, nějaká první část těch opatření by byla už letos,“ uzavřela ministryně.

Related articles

spot_img

Recent articles

spot_img